Buradasınız
Ana Sayfa > Spor > Futbol > Beşiktaş’tan Vodafone Arena için 2 flaş karar

Beşiktaş’tan Vodafone Arena için 2 flaş karar

Beşiktaş’tan Vodafone Arena için 2 flaş karar..

Beşiktaş’tan Vodafone Arena için 2 flaş karar.. Beşiktaş’ta yapımı bitmek üzere olan Vodafone Arena için geri sayım başladı. Beşiktaş yönetim kurulu, taraftarları çok yakından ilgilendiren 2 karar aldı.

Beşiktaş'tan Vodafone Arena için 2 flaş karar
Beşiktaş Vodafone Arena

Beşiktaş‘tan Vodafone Arena için 2 flaş karar..

Beşiktaş’ın yeni mabedi Vodafone Arena’nın numaralı alt tribününe kurucularından Şeref Bey’in, kapalı alt tribüne ise unutulmaz futbolculardan Baba Hakkı’nın adı verilecek.

Beşiktaş yönetimi ayrıca, futboluyla olduğu kadar futbol yazarlığıyla da basında ayrıcalıklı bir yer edinen eski futbolcusu Vedat Okyar’ın adını da basın tribününe verme kararı aldı.

Stadın isim sponsorluğu için 115 milyon dolara Vodafone Arena ile 10 yıllığına anlaşan siyah beyazlılar, deniz tarafındaki kale arkasının isim sponsorluğunu Denizbank’a, diğer kale arkasının isim sponsorluğunu da Spor Toto’ya satmıştı.

İsimler de yazılacak

Kulübün bir diğer projesi de taraftarların isimlerinin olduğu plakaların stat duvarlarına asılması… Buna göre, belirlenecek bir ücret karşılığında isteyen taraftarların isimlerinin yazılı olduğu plakalar bir yıl boyunca stat duvarına çakılacak. Benzer uygulamalar Avrupa’nın önde gelen kulüpleri tarafından da hayata geçirilmiş durumda.

Koltuklar bitmek üzere

Bu arada, stadyum inşaatında hızla sonra yaklaşılıyor. Çelik çatı inşaatının tamamlanmasının ardından çatı kaplama işlemine geçildi. Çatı kaplama işlemenin önümüzdeki ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Tribünlerdeki koltuk takılması çalışmalarına da hız verildi.  Şu ana kadar stadyumunda bulunan koltukların yüzde 50’sinden fazlası yerlerine takıldığı belirtildi. Koltuklarla yazılan “Vodafone Arena” ve “Beşiktaş” yazıları da tamamlandı.

Vodafone Arena Hakkında

Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında, Türk spor tarihinin en büyük anlaşması olarak, 20 Ağustos’ta imzalanan 15 yıllık sponsorluk kapsamında inşası başlayan yeni spor ve eğlence kompleksinin adıdır.

23 Kasım 1947’de ilk karşılaşması ile kapılarını açan İnönü Stadyumu o günden günümüze Süleyman Seba, Hakkı Yeten (Baba Hakkı), Sanlı Sarıalioğlu, Rasim Kara, Rıza Çalımbay, Metin- Ali- Feyyaz ve daha birçok değerli isme ve bunun da ötesinde Beşiktaş ruhuna ev sahipliği yapmıştı. İnönü’nün güçlü tarihi mirasını, asil ruhunu ve Vodafone’un teknolojik gücünü arkasına alan Beşiktaş’ın yeni evi Vodafone Arena yeni zaferler için inşa ediliyor.

Vodafone, Beşiktaş’ın yeni stadyumunu Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu haline getirecek. Avrupa ve Amerika’nın birçok yeni stadyumunda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile genişbant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Farklı boyutlarda HD monitörler, İnteraktif ekranlar stadın farklı farklı noktalarında; taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçlarını an be an yayınlıyor olacak. Yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi internet bağlantısı ile akıllı telefonlarla maça ilişkin bilgilere istenildiği anda ulaşılması mümkün kılınacak.

Vodafone Arena Beşiktaş’ın yeni evi olmanın yanı sıra, halkın eğlence ve güzel zaman geçirme ihtiyacını karşılar nitelikte dizayn edilmekte. Kompleks aynı zamanda eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecektir. Uluslararası müsabakalar, ünlü sanatçıların konserleri, dünyaca tanınmış tasarımcıların defileleri de bu kompleksin çatısı altında kendine yer bulacaktır. Beşiktaş Müzesi, Kartal Yuvası stattaki yerini yenileyerek korurken, Vodafone Cep merkezi de taraftarlara ve ziyaretçilere hizmet sunacaktır. Kısaca Vodafone Arena, sadece maç günlerinin değil, her gün gidilebilir, zaman geçirilebilir bir yaşam alanı olarak konumlanacaktır.

Sportoto SüperLig

Bir Cevap Yazın

Top