Buradasınız
Ana Sayfa > Mobil > HTC One M10 Özellikleri – Yeni Sızıntılar

HTC One M10 Özellikleri – Yeni Sızıntılar

HTC One M10 nasıl olacak? HTC’nin 2016 yılı amiral gemisi One M10 için her geçen gün yeni sızıntılar gündeme gelmeye başladı. Bizde sizler için HTC’nin 2016 yılı amiral gemi modeli olacak olan One M10 için çıkan tüm haberleri bir araya getirdik.

HTC

HTC One M10 tasarımı nasıl olacak?

HTC’nin 2016 yılı amiral gemi modeli olacak olan One M10, şu ana kadar ortaya çıkan sızıntılardan derlediğimiz bilgilere göre, 2015 yılının sonlarında tanıtılan ve beraberinde birçok tartışmayı getiren One A9 ile aynı tasarım çizgisine sahip olacak.

İnce ve yekpare bir metal kasa ile karşımıza çıkacak olan HTC One M10,sızıntılara göre One A9 modeline kıyasla biraz daha inceltilmiş çerçevelere sahip olacak. HTC One M10 modelinin ön tarafı, akıllara One A9 ve Meizu Pro 5 modellerini getirirken, gereksiz yer kaplamasıyla birçok eleştiri alan HTC logosunun kaldırılmış olmasıyla dikkat çekiyor.

HTC One M10 Özellikleri

Ön tarafta One A9 modelindekine kıyasla daha küçük bir parmak izi sensörüne sahip olan HTC One M10 modelinde kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen BoomSound hoparlöre yer verilmemiş.

Arka tarafta ise standart HTC tasarım izleri göze çarparken One M10modelinde, One M9 modelindeki kavisli bir yapı yerine One A9 modelin olduğu gibi düz bir yapı tercih edilmiş. Çift kameraya One M10 modelinde de yer vermeyen HTC, lazer otofokuslu yuvarlak bir kamera sensörüne sahip olacak gibi.

Sol tarafında microSD ve SIM kart girişlerine yer verilen One M10modelinin sağ tarafında ise tırtıklı güç butonu ve ses açma kapama butonları yer alıyor.

HTC One M10 Özellikleri

HTC One M10 özellikleri nasıl olacak?

HTC’nin 2016 yılı amiral gemisi One M10, şu ana kadar gelen sızıntılara göre oldukça güçlü bir donanıma sahip olacak.

Qualcomm’un en yeni işlemcisi olan Snapdragon 820 kullanacak olan HTC One M10 ayrıca Adreno 530 grafik birimine sahip olacak.

4 GB RAM’in eşlik edeceği One M10, microSD kart destekli 32 GB dahili depolamaya sahip olacak. Ancak iddia edilene göre bu hafızanın sadece 23 GB’lık kısmı kullanılabilir olacak.

HTC One M10 Özellikleri

Büyüyen bir ekran ile karşımıza çıkacak olan HTC One M10, 5.2 inç büyüklüğünde olacak. Uzun zamandır Full HD çözünürlüğünü tercih eden HTC ayrıca One M10 ile birlikte Quad HD çözünürlüğe terfi edecek.

Kamera konusunda ise HTC, ilk olarak One M7 ile modeli tanıştığımız UltraPixel teknolojisini yeniden ana kamerada kullanacak.

Düşük Megapikseli nedeniyle kullanıcılardan birçok olumsuz eleştiri alan UltraPixel kamera, One M10 modelinde 12 Megapiksel çözünürlüğüne çıkarak çok daha başarılı bir şekilde karşımızda olacak.

Android 6.0 Marshmallow ile çalışacak olan HTC One M10, Android ekosisteminin en başarılı arayüzlerinden olan Sense arayüzünün en sürümü yani Sense 8.0 ile çalışacak.

HTC One M10 Özellikleri

HTC One M10 ne zaman tanıtılacak?

Tayvanlı üretici HTC, geçtiğimiz 1 Mart 2015 tarihinde MWC 2015 kapsamında tanıttığı amiral gemi modelini, görünen o ki bu yıl MWC 2016 kapsamında tanıtmayacak.

Yapılan tahminler ise HTC One M10 modelinin Mart ayında düzenlenen özel bir etkinlik ile tanıtılacağı yönünde.

Şimdilik One M10 hakkında yazılıp çizilen bilgiler bu kadar.

Mirctr Facebook

Bir Cevap Yazın

Top