Buradasınız
Ana Sayfa > Kültür-Sanat > Sinema yapımcısı Ferrer festival için İstanbul’da

Sinema yapımcısı Ferrer festival için İstanbul’da

Sinema yapımcısı Sean Hepburn Ferrer, 9 Şubat’ta başlayacak “360 Dereceden Aşk Festivali’ne onur konuğu olarak katılmak üzere eşi Karin Hofer ile birlikte İstanbul’a geldi.

Sinema yapımcısı Türk Hava Yolları’na ait uçakla saat 15.00’da İtalya’nın Pisa kentinden İstanbul’a gelen Ferrer, Atatürk Havalimanı’nda festivali düzenleyen temsilciler tarafından karşılandı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sean Hepburn Ferrer, İstanbul’a ilk kez geldiğini belirterek, “55 yaşındayım ama ilk kez İstanbul’a geliyorum. Bu benim için büyük eksiklik daha önce gelmeliydim” dedi.

Sinema yapımcısı

Sinema yapımcısı Ferrer festival için İstanbul’da

İngiliz asıllı film yapımcısı Sean Hepburn Ferrer, 9 Şubat’ta başlayacak “360 Dereceden Aşk Festivali”ne katılmak üzere İstanbul’a geldi.

Eşi Karin Hofer ile İtalya’nın Pisa kentinden tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı’na ulaşan Ferrer’i çocukluk arkadaşı Sufi Bereket ve festivali düzenleyen şirketin bazı temsilcileri karşıladı.

Sinema yapımcısı Ferrer, buradaki basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hayatında ilk kez İstanbul’a geldiğini söyledi. Buraya daha önce gelmesi gerektiğini dile getiren Ferrer, onur konuğu olduğu “360 Dereceden Aşk Festivali”nin çok güzel geçeceğine inandığını belirtti.

Politik bir kimliğim yok

Bir gazetecinin sorusu üzerine kendisinin asla politik bir kimliğinin olmadığını kaydeden Ferrer, “İnsanlar için buradayım ve onlara inanıyorum. Sinema yapımcısı Ferrer, “Bu dünyaya seslenmek için iyi bir platform. Politik bir kimliğim yok. Çocuklarımızın hayatlarını nasıl değiştirebiliriz, kar amacı gütmeyen organizasyonları nasıl geliştirebiliriz, bunları öğrencilerle konuşacağız” diye konuştu.

Bu konferans benim için ayrı bir anlam taşıyor

Sinema sanatçısı olan annesi Audrey Hepburn’in UNICEF ile çalışmasının 30.yılını kutladıklarını hatırlatan Ferrer, Kadir Has Üniversitesi’nde festival kapsamanda düzenlenecek “Aşkı Konuşanlar ve İşini Aşkla Yapanlar” konferansının kendisi için ayrı bir anlam taşıdığının da altını çizdi.

Sinema sanatçısı olan annesi Audrey Hepburn’in UNICEF ile çalışmasının 30. yılını kutladıklarını hatırlatan Ferrer, Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecek “Aşkı Konuşanlar ve İşini Aşkla Yapanlar” konferansının kendisi için ayrı bir anlam taşıdığını bildirdi.

Beş gün boyunca İstanbul’da kalması beklenen Ferrer ile eşi Hofer, kendisini bekleyen özel bir araçla havalimanından ayrıldı.

Sohbet Odaları

Bir Cevap Yazın

Top