Buradasınız
Ana Sayfa > Kültür-Sanat > Chucky geri dönüyor

Chucky geri dönüyor

Chucky geri dönüyor

Chucky geri dönüyor.. 80’li yıllarda başlayan Chucky serisi sinema macerasına kaldığı yerden devam ediyor…

İlk olarak 1988 yılında vizyona giren Child’s Play (Çocuk Oyunu) isimli filmde tanıştığımız oyuncak bebek Chuck karakteri izleyenleri hemen etkilemeyi başarmış ve oldukça kısa bir sürede unutulmaz bir korku sinemasına fügürüne dönüşmüştü.

Chucky geri dönüyor
Chucky

Child’s Play’in yazarı ve Chucky karakterinin yaratıcısı Don Mancini’nin liderliğinde tam beş devam filmi daha çekilen Child’s Play serisine ait son film olan Curse of Chucky (Chucky’nin Laneti) 2013 yılında vizyona girmişti.

Gelecek yıl Chucky serisine ait yedinci bir filmin vizyona gireceği haberleri ise bir süre önce basına yansımış ve bu haberler Don Mancini tarafından da doğrulanmıştı.

İlk filmdeki karakterlerine hayat verecek olan Alex Vincent, Chris Sarandon ve Catherine Hicks’ten oluşan 1988 yılındaki orijinal kadronun geri döneceği filmin yazar ve yönetmenliğini, yarattığı seriye yıllardır sahip çıkmayı başaran Don Mancini üstlenecek.

Bir seri katilin ruhu tarafından ele geçirilmiş bir oyuncak bebeğin hikayesin anlatıldığı Chucky serisi, ilk üç filmden sonra 1998 yılında çekilen Bride of Chucky ve 2004 yılında çekilen Seed of Chucky filmleriyle farklı bir yöne doğru gitmiş ve Chucky’e bir aile babası kimliği kazandırarak korku-komedi türüne doğru meyletmişti.

Serinin ilk filmlerinde tamamen mekanik bir biçimde beyaz perdede hayata geçirilen Chucky karakteri, özellikle 2000’li yıllardan sonra çekilen Seed of Chucky ve Curse of Chucky filmleriyle birlikte bilgisayar efekti teknolojisiyle perdede yaratılan bir karaktere dönüşmüştü.

Umarız serinin yedinci filmi ilk filmin orijinal kadrosunu yeniden bir araya topladığı gibi yine ilk filmin mekanik biçimde çekilmiş ve saf korku türüne yakın olan yapısına da geri döner.

Chucky 7’nin 2017 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Top